Poznajemy Historię Lwowa

W dniu 19 października 2018 r. o godz. 10.00 w sali Sudeckiego  Centrum Wspierania  Organizacji Pozarządowych odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Lwowie i Kresach Południowo-Wschodnich. Organizatorami konkursu było Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich i M D K w Świdnicy. W konkursie wzięło udział 14 zespołów ze szkół podstawowych i kl. III gimnazjum.
 
Nasi reprezentanci Magdalena Adamczyk, Dagmara Brendowska, Adrian Michniewicz z klasy 8a, znaleźli się wśród czterech zespołów, które po teście z wiedzy o Lwowie i części multimedialnej z zakresu kultury i architektury Lwowa, zdobyli maksymalną ilość punktów. Jednak po emocjonującej dogrywce zajęli IV miejsce.
Druga drużyna z naszej szkoły w składzie: Jakub Andrzejewski, Wiktoria Tokarczyk i Nikola Tyza z klasy 7a zajęła VIII miejsce.
Wszystkie zespoły biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe,    każdy z uczestników plecak z upominkami i słodycze.

 
Dla uczestników konkursu została zorganizowana wycieczka do do Panoramy Racławickiej i Muzeum Narodowego do Wrocławiai w dniu 20 października.
W tej wycieczce wzięli udział  Dagmara i Adrian z naszej szkoły, oraz jako opiekun, przygotowująca ich do konkursu bibliotekarka J. Gomułka.

Foto - Galeria

Konkurs o Lwowie 2018
Aktuallizacja: 2018.10.23 - 15:19 / Autor: Webmaster