CZYM JEST KINDLOTEKA?

Czym jest STEM?

STEM idea bazująca na doświadczeniach, eksperymentowaniu oraz kreatywnym rozwiązywaniu problemów.

To koncepcja edukacyjna zakładająca holistyczne podejście do edukacji, integrowanie różnych treści w codziennej nauce, ale przede wszystkim kładzie nacisk na takie zdobywanie wiedzy i umiejętności, które jest najbardziej zbliżone do naturalnej nauki w codziennym życiu.

STEM czyli anagram utworzony z pierwszych liter od angielskich nazw dziedzin nauki: SCIENCE, TECHNOLOGY, ENGINEERING oraz MATHEMATICS (nauka, technologia, inżynieria, matematyka)

Czym jest Kindloteka STEM?

Kindloteka STEM w naszej szkole to to projekt społeczny Amazon, dzięki któremu, w październiku 2020 roku biblioteka szkolna zyskała interaktywny kącik czytelniczy.

Cel jest prosty: łączenie pasji do czytania z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Program STEM Kindloteka, pozwala zdobywać kompetencje przyszłości oraz edukować uczniów i nauczycieli według modelu STEM.

Specjalnie zaaranżowana przestrzeń STEM Kindloteki umożliwia m.in. czytanie, majsterkowanie, zdobywanie umiejętności programistyczno – robotycznych czy muzykowanie.

Patronat nad projektem STEM Kindloteka objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Kindloteka STEM – ciekawe zajęcia i warsztaty

Z zajęć w Kindlotece mogą korzystać wszyscy uczniowie, najmłodsi uczą się kodowania korzystając z maty edukacyjnej, starsi mają zajęcia z robotyki i programowania.

Nauczyciele, którzy wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Amazon, cały czas odkrywają nowe możliwości pracy z uczniem zdolnym, ale także tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zajęcia pozalekcyjne adresowane są do uczniów starszych i młodszych.
Ineraktywny kącik czytelniczy wyposażony jest m.in. w tablety, Kindle Amazon, roboty, układy elektroniczne Makey Makey i maty edukacyjne do nauki kodowania.